Trudności z zajściem w ciążę po antykoncepcji hormonalnej

Witam, niecałe trzy miesiące minęły odkąd zażyłam ostatnią tabletkę escapelle (w sumie wzięłam 4 tabletki). Od jakiegoś czasu współżyję regularnie ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia, drugi miesiąc przyjmuję codziennie kwas foliowy. Zastanawia mnie to czemu jeszcze nie zaszłam w ciążę. Mam 30 lat i moje miesiączki zawsze były regularne. Chciałabym się dowiedzieć czy po tabletkach escapelle mogę mieć jakieś trudności z zajściem w ciążę? Proszę o jakieś informacje na ten temat. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością trudności nie powinny występować aż tak długo. Polecałbym skonsultować się z lekarzem. Proszę jednak pamiętać iż statystycznie nie każdy stosunek bez zabezpieczenia prowadzi do ciąży.

Stosowanie hromonalnych leków antykoncepcyjnych / badania naukowe/
nie ma wpływu na płodność, stosowanie tych preparatów nie wpływa na płodność.
Brak możliwości zajścia w ciążę mogą być związane np. z zaburzeniami
hormonalnymi. Wskazane również wykonanie badania nasienia u partnera
Ważne od jakiego czasu Pani współżyje.