Trudności z zasypianiem i bolesność głowy

Mam problemy z zasypianiem, w nocy budzę się codziennie minimum 2 razy. Często miewam bóle głowy oraz czuję " pulsację" w głowie a także dzwiek który można porównać do "mruczenia" kota. Co to może być? I jak sobie radzić z zasypianiem ?

Witam. Po pierwsze nalezy sobie odpowiedzieć czy wiąże Pani te dolegliwości z jakąś konkretną sytuacją w Pani życiu - stres w szkole/pracy, problem osobiste - być może odpoczynek, krótki urlop byłby najlepszym lekarstwem? Na pewno należy też ocenić ciśnienie krwi, wykonać podstawowe badania krwi I, co najważniejsze, udać się na wizytę do lekarza który zbierze wywiad I zbada Panią. To co mogę doradzić w międzyczasie to zadbanie o tzw. higienę snu - po południu staramy się wykonać jakiś wysiłek fizyczny ale nie później niż 2 godz przed snem, nie jemy również w krótszym odstępie czasu niż 2h. Unikamy drzemek i kładzenia się spać przed 21