Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trudności z zasypianiem i bolesność głowy

Mam problemy z zasypianiem, w nocy budzę się codziennie minimum 2 razy. Często miewam bóle głowy oraz czuję " pulsację" w głowie a także dzwiek który można porównać do "mruczenia" kota. Co to może być? I jak sobie radzić z zasypianiem ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czepiec Hipokratesa

Czy wiesz, jak sprawnie opatrzyć głowę? Lekarz Łukasz Dubielecki prezentuje wykonanie czepca Hipokratesa. Zapoznaj się z naszym filmem instruktażowym.

Witam. Po pierwsze nalezy sobie odpowiedzieć czy wiąże Pani te dolegliwości z jakąś konkretną sytuacją w Pani życiu - stres w szkole/pracy, problem osobiste - być może odpoczynek, krótki urlop byłby najlepszym lekarstwem? Na pewno należy też ocenić ciśnienie krwi, wykonać podstawowe badania krwi I, co najważniejsze, udać się na wizytę do lekarza który zbierze wywiad I zbada Panią. To co mogę doradzić w międzyczasie to zadbanie o tzw. higienę snu - po południu staramy się wykonać jakiś wysiłek fizyczny ale nie później niż 2 godz przed snem, nie jemy również w krótszym odstępie czasu niż 2h. Unikamy drzemek i kładzenia się spać przed 21

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy