Trudności z zasypianiem u 75-latki

Mam trudności z zasypianiem,zasypiam na bardzo krótko po kilku godzinach leżenia. Sen jest płytki i nie daje odpoczynku,często się budzę. Bywa,że nie śpię przez całą noc.Choruję na nadciśnienie tętnicze i od dwóch lat tarczycę-choroba Hashimoto. Od wielu lat biorę Espumisan 2mg. ,który teraz nie działa. Mam ponad 70 lat. Proszę o pomoc.

Dzień dobry.
Ponieważ nie jestem lekarzem, więc nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Może Pani spróbować domowych sposobów np. ciepła kąpiel przed snem, czytanie.
Pozdrawiam