Trudności ze snem u 2-letniego synka

Witam , Mój 2-letni syn budzi się o 4 lub 5 rano i nie ma mowy o dalszym spaniu. Okropnie marudzi, wymusza płaczem żeby tylko z nim wstać. Później jest zabawa i wszystko mu odpowiada. Nie ma znaczenia dla niego czy idzie spac o 20 czy 22, pora wstawania jest ta sama. Jak można go przestawić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to związane np z docierającym do pokoju światłem dziennym. Trudno doszukiwać się tu jakiejkolwiek patologii gdyż przez resztę dnia nie obserwuje się niczego niepokojacego.