Trudny okres w życiu a problemy psychologiczne

Ciężkie 2 lata.Po studiach mój ojciec zginął w wypadku, następnie rozpadł się mój 7-letni związek. Partner chorował na schizofrenię paranoidalną,zaraz po pogrzebie mnie zostawił, wyjechał zagranicę, związek się rozpadł, jak się okazało zdradzał mnie w czasie psychoz, zaciągnął ogromne długi.Udało mi się z tego wyrwać. Nie wiem co się ze mną dzieje, wcześniej radziłam sobie.Mijają 2 lata, mam nowego partnera,nowy związek,we wrześniu wyprowadza się a moje lęki wracają. Czy zgłosić się do lekarza?

Tak. Nie tyle do lekarza, co do psychologa. Pi wstępnej rozmowie zapewne podejmiecie wspólnie pracę psychoterapeutyczna mającą na celu przeprwcowanie pani trudnych doświadczeń
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Lecz.Nerwic/PZP lub prywatnie. W internecie dostęna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.