Trzeci nawrót przepukliny pachwinowej

Witam mam trzeci nawrót przepukliny pachwinowej prawostronnej ostatnia była metodą Rutkowa ze wszczepem teraz proponują mi laporoskopową operację czy po takiej operacji będę mógł pracować we w serwisie opon czy lepiej zmienić pracę i czy nadal grożą mi nawroty
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nawrót przepukliny to niestety najgorsze powikłanie poprzedniej operacji. Zabieg laparoskopowy jest tak samo skuteczny jak każdy inny ale pozwala uniknąć rozległej operacji. Z wysiłkiem po zabiegu warto poczekać 1-2 miesiące. O zmianie pracy jeżeli jest taka możliwość warto także pomyśleć

Tak po tego typu operacji z wykorzystaniem laparoskopii można powrócić do pracy nawet fizycznej po około miesiącu. Myślę, że nadal Pan może wykonywać pracę fizyczną, ale najlepiej o tą kwestę zapytać się lekarza, który Pana będzie operować (on najlepiej określi obecny stan Pana powłok brzusznych). Czy grożą Panu nawroty? Niestety myślę, że nie uzyska Pan od nikogo w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi. To sytuacja raczej nieprzewidywalna.