Trzęsąca się głowa

Nie jest to oczywiście, że cały czas mi się ona trzęsie, tylko tak od 2 do 5 razy na dzień lub więcej, w takich jakby napadach... Zaczęło się to jakieś 3 lata temu. Polega to na tym, że np. w czasie kiedy odbiorę telefon, kładę się spać, oglądam telewizję itp., głowa zaczyna latać na boki. Nieraz mnie strasznie mięśnie szyjne bolą po tym... Jeszcze w domu jakoś tam ujdzie, jak nikt nie widzi, ale np. w szkole lub na ulicy to porażka... ostatnio nawet przytrafiło mi się to u fryzjera, to omal nie spaliłem się ze wstydu. A najgorsze jeszcze jest to, że jeżeli zacznie mi się przy kimś tak trząść, to nie panuję nad sobą i potrafię być arogancki bądź też bezmyślnie gadać.

Mam również tak, że np. jeżeli pomyślę o tym nawet podczas rozmowy z kimś, to pojawia się ta trzęsawka stopniowo, natomiast kiedy całkowicie jestem zajęty czymś innym, to nie mam tego problemu... W domu kolorowo nie mam, ciągłe napięcie, stres, awantury są u mnie praktycznie na porządku dziennym... przykre, ale prawdziwe :( Sam nie wiem, czy to nerwica, czy może coś innego? Bardzo prosiłbym o odpowiedź. PS. Mam 19 lat.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witaj!

Tiki mogą być objawem nerwicy. Pojawiają się zwykle jako reakcja na silny bodziec stresujacy lub długotrwałe napięcie, np. przewlekła nerwowa atmosfera w domu

Namawiałabym Cię na wizytę u psychiatry, który przepisze Ci leki. Po lekach tiki powinny się wyciszyć. Wskazana byłaby również psychoterapia, która pomoże Ci lepiej radzić sobie ze stresem i kontrolować niechciane odruchy.

Szczerze namawiam Cię do podjęcia leczenia, ponieważ tiki same w sobie nie są niebezpieczne, niebezpieczne są ich skutki uboczne, tj. lęk przed kontaktami towarzyskimi, a w efekcie wycofanie z życia społecznego.

Pozdrawiam Cię ciepło.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty