Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzęsące się ręce u 70-latki

Kobieta lat 70, trzęsą się jej ręce. Ogólnie nie jest to aż tak widoczne, ale ma duży problem z pisaniem. Była u lekarza rodzinnego, kazał jej tylko masować ręce, nie zlecił żadnych dodatkowych badań. Czy może to być początek poważnej choroby?
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam serdecznie,
Jeśli drżenie rąk nasila się podczas wykonywania czynności (np. podnoszenie kubka z wodą itp.), jest dość symetryczne, nie współistnieje ze spowolnieniem i/lub sztywnością to prawdopodobnie jest to drżenie samoistne (ewentualnie drżenie polekowe, które jak sama nazwa wskazuje może występować po niektórych lekach). W przypadku drżenia samoistnego niewielka ilość alkoholu jako test diagnostyczny może je zniwelować, co potwierdzi w dużej mierze diagnozę. Proponuję kontakt z lekarzem neurologiem / specjalistą od zaburzeń ruchowych, który po przeprowadzeniu badania neurologicznego zapewne włączy odpowiednie leki lub zmodyfikuje dotychczasowe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy