Trzy pozytywne testy, ale lekarz nie jest pewien, czy to ciąża. Co mam o tym myśleć?
Witam. 13 lipca miałam ostatni okres. Tydzień temu zrobiłam test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki i wynik był pozytywny - bladziutka, różowa kreseczka. Przez kolejne 3 dni robiłam testy i każdy z nich był pozytywny, a kreseczka była coraz ciemniejsza.
Wczoraj, 16 sierpnia, byłam u ginekologa - zrobił USG i nie był pewien jest tam coś na kształt pecherzyka ciążowego o wielkości 4 mm, powiekszony prawy jajnik - wszystkie objawy takie same jak przy pierwszej ciąży. Lekarz stwierdził, że powinnam ponowić USG za tydzien, ale nie wierzy, aby to nie była ciąża. Sama nie wiem co o tym mysleć - dręczy mnie strasznie niepewność i nie wiem czy powinnam się już cieszyć. Proszę o radę.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Pęcherzyk ciążowy jest zwykle możliwy do uwidocznienia w badaniu USG po 4 tygodniach trwania ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tak jest przy założeniu, że cykl miesiączkowy trwa, 28 dni a do zapłodnienia dochodzi 14. dnia.
Jednakże organizm ludzki nie działa "sztywno" i przewidywalnie jak zegarek. Nierzadko zdarza się, że w tym najwcześniejszym okresie nie udaje się wyraźnie zobaczyć ciąży w USG. Ponadto, przy obrazowaniu tak małych struktur, nie bez znaczenia jest również jakość aparatu USG.
Pozytywny wynik testów ciażowych napawa optymizmem. Proszę więc zachować spokój i uzbroić się w cierpliwość przed kolejnym badaniem. Wtedy wszystko powinno już być jasne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!