Trzydniowy okres - czy mogę być w ciąży?

Witam,
mam pytanie, a mianowicie od około 3 miesięcy współżyję z chłopakiem. Na początku robiliśmy to bez zabezpieczenia, ale to klika razy i nigdy nie doszedł we mnie. Teraz cały czas używamy prezerwatyw. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym miesiącu współżycia (czyli wtedy, gdy robiliśmy to klika razy bez zabezpieczenia ) dostałam okres. Co prawda spóźnił się dzień lub dwa, ale trwał z 4 dni, czyli jak zawsze.
Natomiast miesiąc temu i w tym miesiącu mój okres trwał 3 dni. Na początku jest obfity, a trzeciego dnia się kończy. Nie mam objawów takich jak mdłości. Czy mogę być w ciąży? Popadam już w paranoję i wbijam sobie do głowy banalne rzeczy, że urósł mi brzuch, chociaż wciąż jest taki sam. Nie mogę się skupić na niczym innym.
Proszę o pomoc.

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W pierwszym trymestrze ciąży mogą występować skąpe krwawienia czy plamienia, szczególnie w terminach, w których zwykle wypadałyby miesiączki. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o wysokiej skuteczności. Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży, lecz jedynie miała Pani krótsze niż zwykle miesiączki, np. z powodu stresu związanego z obawą przed niechcianą ciążą.
Dla pewności proszę po prostu wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie już wiarygodny.
Pozdrawiam serdecznie!