Trzykrotne skręcenie stawu skokowego

Po skreceniu stawu skokowego (3raz) koło kostki po 8h pracy robi się sina skóra ,żyły wychodzą ;( Na tej nodze mam tez zylaka Czym może być spowodowane ze koło kostki tak się robi? Zawsze miałem zastrzyki jak skrece kostkę a tym 3 razem postanowiłem ze sam się wylecze lód noga w górze i tak ponad tydzień leżalem i starałem na nogi

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego mogę jedynie przypuszczać, że zasinienie skóry wynika z wynaczynienia krwi w okolicy stawu skokowego (najczęściej są to naczynia przebiegające w obrębie torebki stawowej), która mogłaby świadczyć o nie w pełni wygojonym urazie. Istnieje też możliwość, że ma Pan żylaki i to ich przepełnienie odbiera Pan jako zasinienie skóry w okolicy skręconego stawu. Niestety nie jestem w stanie udzielić bardziej jednoznacznej odpowiedzi. Sugerowałbym jednak wizytę u ortopedy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nadwyrężeniem aparatu wiezadłowego oraz towarzyszącym temu stanem zapalnym. To właśnie on powoduje opuchliznę a co za tym idzie utrudnienia w krążeniu krwi.