Trzymanie dziecka na kolanach i trudności z nawiązaniem kontaktu z nim

Witam. Jestem mamą 5 i pół miesięcznego chłopca. Gdy trzymam go na rekach czy posadze na swoich kolanach i chce z nim nawiazac kontakt to tak jakby mnie nie widzial/nie slyszal. Patrzy w zupelnie innym kierunku. Gdy siedzi sam, albo trzyma go inna osoba nawiazanie kontaktu jest latwiejsze. Jakby ignoruje osobe, ktora w danym momencie go trzyma, unika kontaktu wzrokowego. Czy jest to normalne? Martwi mnie to i jednoczesnie mi przykro jak tak mnie traktuje.

Wywiad budzi niepokój.Ale jest bardzo lakoniczny.
Proszę udać się do pediatry ,który synka zbada.I oceni czy dziecko słyszy,widzi odpowiednio do wieku.
Oceni tez całość neurorozwoju synka.
Jeśli zobaczy potrzebę konsultacji specjalistycznych to takowe zaleci.
Do tego czasu proszę obserwować jak się zachowuje,reakcje na zabawki ,zwrócić uwage na rozwój mowy.

Pozdrawiam serdecznie