TSH a anty-TPO

TSH, anty-TPO Proszę o interpretację badań: TSH - 2,220 (min- 0,27 max - 4,200) anty-TPO 12,74 (min- 0, max-34,00) Wnioskuję, że TSH jest w porządku, ale czy nie powinno być w ogóle anty-TPO?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten nie upoważnia do diagnozy jakiejkolwiek choroby, jednak prawdą jest iż przeciwciała anty TPO czyli tyreoperoksydazie to przeciwciała przeciwko tkance tarczycowej co może predysponować do późniejszej choroby gruczołu na tle autoimmunologicznym.