Twarda i boląca krosta na wzgórku łonowym

Witam. Od około 3 tygodni mam niewielką twardą krostę,podskorna, ostatnio lekko boląca,umiejscowioną na wzgórku łonowym pomiędzy wargami sromowymi. Proszę o porade jak sie tego pozbyć. Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana konsultacja z lekarzem. Możliwe iż jest to torbiel Bartolioma.

Lek. PaweĹ Baljon

Serdecznie Panią Witam,
Taka zmiana kwalifikuje się do wyłuszczenia i usunięcia w znieczuleniu miejscowym - bezbolesny zabieg.
Torbiele BARTHOLINA często występują u kobiet na wargach sromowych, w wyniku ich infekcji. Bardzo rzadko na wzgórku łonowym (gdzie nie ma gruczołów odpowiedzialnych za produkcję śluzu).
Sugeruję, udanie się do specjalisty ginekologa, celem weryfikacji diagnozy. Leczenie bardzo proste.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski