Twarda linia po zabiegu wypełniania zmarszczek

Mialam 3 miesiace temy wypelnione zmarszczki smiechowe kwasem juvaderm ultra 3. Lekarz wypelnil je kaniula i jak powiedzial "powierzchownie". Kwas byl bardzo wyczowalny z jednej strony, wiec duzo masowalam natomiast z drugiej dopiero teraz, po 3 miesiacach, utworzyla sie taka twarda linia, jakby ten kwas by obok a nie w zmarszcze. Czy to jest zarniak? To miejsce nie jest czerwone. Czy zbyt duzo kwasu jest w tym miejscu? Czy nalezy to masowac i czy to zejdzie? Dziekuje

Masowanie nie zaszkodzi ale nie wiadomo czy pomoże. Z czasem część kwasu się wchłonie. Jeśli Pani zależy to można "niszczyć" kwas wysoką temperaturą lub rozpuszczać ale chyba lepiej jeszcze poczekać.