Twarda skóra na stopach

Mam w niektórych miejscach na stopach twardą skórę. Czy trzeba będzie wykonać operację czy samo leczenie farmakologiczne wystarczy?

Witam,
Prawidłowa pielęgnacja skóry stóp oraz noszenie wygodnego obuwia powinno wystarczyć. Polecam specjalne kremy zawierające mocznik i kwas salicylowy. Takie preparaty można kupić w aptece lub w drogerii. Nalezy je wcierać codziennie, najlepiej bezpośrednio po myciu, kiedy warstwa rogowa jest zmiękczona. W czasie kapieli nalezy systematycznie usuwać zgrubienia naskórka pumeksem lub specjalną tarką. Pomocna jest wizyta u podologa, który profesjonalnie usunie nadmiar zrogowaciałego naskórka, Może potrzebna jest wizyta u ortopedy? Czy istnieją jakieś nieprawidłowości w ustawieniu stopy? Proszę zadbać o wygodne obuwie o dobrze wyprofilowanej podeszwie.

Witam prosze udać się do podologa lub kosmetyczki zajmującej się pedicurem leczniczym, wszystkie zmiany na stopach zostaną usunięte, lecz trzeba będzie parę razy powtórzyć zabieg, aby całkowicie usunąć je. Proszę również pamiętać aby unikać butów na bardzo wysokich obcasach oraz bardzo wąskich w okolicach palcy. Obuwie również powinno mieć skórzaną wkładkę.