Twarda zmiana na dziąśle po leczeniu kanałowym

Witam mam problem z zębem miałam jakość czas temu robione ząb dentystka za każdym razem robiła mi kanałowo tak przez 5 dni i dała mi opatrunek i od jakiegoś czasu mam kulkę nad tym zębem na dziąśle nie boli mnie ale ona jest twarda , nie mogę iść do dentysty bo jestem w zagrożonej ciąży nie wiem co mam robić . Dodam że trochę mi ten opatrunek się z kruszył i jak chodziłam do dentysty miałam wcześniej już tą kulkę ale mniejszą i zeszła teraz powróciła i jest większa i nie wiem co robić mam

Niestety bez badania się nie obejdzie. Jeśli nie może Pani udać się do dentysty, a ząb sam z siebie nie daje dolegliwości to niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do rozwiązania - sama w domu nie zlikwiduje Pani tej "kulki".