Twarde fragmenty piersi po laktacji i Bromergonie

Witam. 2 mies.temu zakonczyłam laktacje lekami bromergonem 2x1 przez miesiac. Czuje że piersi są nadal twarde w pewnych fragmentach. Robiłam usg piersi mies.temu wykryto na lewej torbiela 4mm a na prawej nic pomimo tego czuje jakby w tej prawej piersi cos bylo sa twarde. Czy to mozliwe ze na usg nic nie wykazalo procz torbiela a piersi sa tak twarde? czy to mi przejdzie wkoncu?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli oprócz odczucia twardości nie występuje zaczerwienie i ból, nie należy się tym tak bardzo przejmować, gdyż często takie dolegliwości się zdarzają. Uczucie stwardnienia może trwać nawet do kilkunastu dni. Jeśli po tym czasie nie dojdzie do poprawy lub pojawią się inne niepokojące Panią objawy należy skonsultować się z ginekologiem.