Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Twardnienie brzucha podczas oddawania moczu w zagrożonej ciąży

Witam! Jestem w 30 tygodniu ciąży, która jest zagrożona. Przy oddawaniu moczu boli mnie pochwa a brzuch robi się twardy, a dziecko tak jakby zwijało się w kłębek. Czasem też jak wstaję to z bólu nie mogę się wyprostować. Co mam robić i co to może oznaczać? Czasem też czuję jak pulsuje mi brzuch bardzo delikatnie, tak jakbym czuła bicie serduszka dziecka. Czy powinnam zgłosić się do szpitala?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Powinna Pani zgłosić się do szpitala. Opisywane objawy mogą świadczyć o zbliżaniu się porodu. Twardnienie, pulsowanie w brzuchu to prawdopowobnie skurcze macicy. Nie napisała Pani o częstotliwości tych odczuć. Nieregularne, bezbolesne skurcze mogą  występować w czasie ciąży i jest to stan prawidłowy (tzw. skurcze Braxtona-Hicksa), ale jeśli stają się regularne, nasilają się i towarzyszy im ból to znaczy że może rozpoczynać się poród! Pulsowanie które Pani odczuwa to może być po prostu czkawka u dziecka. Uczucie pulsowania może też towarzyszyć ruchom dziecka w macicy. Odczuwanie ruchów jest jak najbardziej pożądane w ciąży, ale jeśli nagle nasilają się (lub przeciwnie - ustają) i towarzyszy im ból, może to oznaczać przedwczesne odklejanie się łożsyka (w tym przypadku często obecne jest też krwawienie). Wtedy również grozi poród przedwczesny i należy jak najszybciej udać się do szpitala!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy