Twardy guzek w piersi u mojego chłopaka

Witam.Piszę w sprawie przypadłości, która dotknęla mojego chłopaka.Zamy się juz bardzo dlugo więc mogę powiedziec ze ta przypadłość była u niego obecna juz mniej wiecej w wieku 16,17 lat. Chodzi o powiekszoną pierś.Pod sutkiem wyczuwalne jest zgrubienie.Obecnie chłopak ma 25 lat. Chłopak mówi, że gdy mocno naciśnie to oddczuwa ból.Wydajej mi sie że w przeciagu tych 5, 6 lat to zgrubienie powiększyło mu się.Dodam, ze jest to tak jakby twardy guzek.Przeszkadza mu to ponieważ pierś jest duża.Dodam, że chlopak choruje na serce i bierze leki na ciśnienie.Lekarz kardiolog zlecił mu badanie tarczycy.Co moze być przyczyną pojawienia się tego zgrubienia.Czy to jest coś groźnego? Czy to moze być rak ?Na oczatku te kilka lat temu w wieku 17 lat zbagatelizowal problem bo mu to nie przeszkadzało w niczym, ale teraz powiększyło się.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udanie się na konsultację chirurgiczną do chirurga specjalizującego się w leczeniu chorób piersi. Pozdrawiam.