Twardy i gorący brzuch po operacji przepukliny pachwinowej i wycięciu tłuszczaka

witam,10 dni temu miałam operacje przepuchliny pachwinowej oraz radykalne wycięcie tłuszczaka,na drugi dzień dren wyciągnięto bo nic się nie nazbierało.niestety brzuch jest twardy i gorący dwa dni temu byłam na wyciągnięciu szewków i lekarz kazał mi rozgrzewać brzuch aby płyn się rozszedł czy to starczy,wizyte w poradni mam za 2 tyg.wszystko było by ok gdyby nie ta opuchlizna,z góry dziękuje za odpowiedż.

Trudno mi określić co teraz konkretnego się dzieje bez bezpośredniego badania. Zapewne stan obecny związany jest z jakimś stanem zapalnym tylko kwestia tego czy stan zapalny jest naturalnym stanem pooperacyjnym czy też wdało się jakieś zakażenie. Radziłbym mimo wszystko wcześniej skonsultować się z prowadzącym chirurgiem (np. za 2-3 dni), a nie czekać aż 2 tygodnie na wizytę. Taki stan raczej wymaga częstszych wizyt.

Witam,
Opis wskazuje na stan zapalny ze zbiornikiem wysięku. Wskazane jest zastosowanie antybiotyku, leczenia przeciwzaplnego. W przypadku dużego zbiornika odpowiednie byłoby nacięcie, opróżnnienie z wykonaniem posiewu zawartości z antybiogramem.