Twardy i okrągły guz u nastolatki a rak

Mam 12 lat. W piersiach wyczułam guza - jest twardy i okragły. Boję się, że to rak. Czy powinnam się zgłosić do lekarza? Czy w wieku 12 lat można mieć raka piersi? Bardzo proszę o odpowiedź.

Najprawdopodobniej nie jest to rak. Jednak na pewno powiedzieć się nie da bez zbadania Ciebie. Poproś rodziców, by zabrali Cię do dobrego ginekologa - na pewno pomoże, będzie też mógł się upewnić, że to nic groźnego.