Tycie organizmu a NuvaRing

bralam nuvaring Niestety zrobilam sobie miesieczna przerwe w stosowaniu antykoncepcji. chcialam wiec brac od nastepnego okresu. zakupilam ring ale okresu sie nie doczekalam. byly juz 2 tygodnie po planowanym okresie a tu dalej nic. wzielam wiec nuvaring pomimo braku okresu. od ramtej pory przytylam 10kg waga wciaz rosnie. za o2 tyg bedzie 7 dniowa przerwa na okres,nie wiem czy dostane.myslalam ze biorac ring hormony powroca do dawnej normy a ja wciaz tyje co robic?
ponad rok temu

Niehormonalna terapia menopauzy

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Prawdopodobnie zwiększenie masy ciała to efekt działania antykoncepcji. Wiąże się on ze zwiększonym zatrzymywaniem wody w organizmie. Brak okresu a właściwie krwawienia z odstawiania może być spowodowany zbyt dużą dawką przyjmowanych hormonów. Polecałbym wizytę u ginekologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy