Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tycie po tabletkach?

Witam mam 20 lat, 170 cm wzrostu i waze 67 kg, od 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne w skutek czego przytyłam 10 kilo :/ wcześniej ważylam 57:) i byłam z siebie i swojego wyglądu zadowolona... Jak mam wrócić do poprzedniej wagi? Moje ciało stało się zbite a wcale nie jadam dużo, a brzuch to mam taki wielki, że można pomyśleć ze spodziewam sie dziecka :/ Co robić? Jaką dietę stosować? Pomocy!!!!!
20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam,
 Na Pani miejscu, przed rozpoczęciem jakiejś diety, skorzystałabym z porady ginekologa. Wiadomo, że stosowanie hormonalnych metod antykoncepcji wiązać się może z lekką zmianą masy ciała, ale LEKKĄ tzn. 2-3 kilogramową, spowodowaną niewielkim zatrzymaniem wody w organizmie. Albo więc tabletki zostały nieprawidłowo dobrane i źle je Pani toleruje (organizm bardzo zatrzymuje wodę, stąd wspomniany brzuszek i poczucie ociężałości), albo to nie one są powodem przytycia, tylko grzeszki żywieniowe, a poczucie, że nie jada Pani dużo jest błędne.
Tak więc radziłabym udać się do ginekologa, a potem obiektywnie przyjrzeć się swojej diecie i zastosować się do wielokrotnie podkreślanych przez ekspertów zasad zdrowego odżywiania. Nie opisuje Pani swojej diety, więc trudno poradzić coś konkretniejszego niż m.in. wymieniana juz potrzeba większego spożycia warzyw, ograniczenie pokarmów bogatych w tłuszcze i cukry proste czy zwiększenie aktywności fizycznej.

Pozdrawiam!

Dietetyk, autorka wielu publikacji dotyczączych żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy