Tyję po tabletkach antykoncepcyjnych.Co mam zrobić?

Witam. Mam 17 lat i jestem 9 miesięcy po porodzie. Od 7 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne i zaczęłam przybierać na wadze. Co zrobić, aby schudnąć? Szczególnie w biodrach i udach. Czy powinnam zmienić tabletki, czy raczej zastosować dietę? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli nadal karmi Pani piersią, nie poleca się podejmowania diety.
Myślę, iż najlepiej jeśli zasięgnie Pani porady ginekologa i poprosi o zmianę tabletek na inne.
Zdarza się, iż przyjmowaniu doustnej antykoncepcji towarzyszy zwiększona skłonność do występowania obrzęków.
Tabletki mogą także nasilać apetyt. Czy zaobserwowała Pani taki efekt u siebie?
Być może DTA doprowadziły u Pani do obniżenia nastroju i jednocześnie zdarza się Pani "zajadać" smutki?
Proszę to przeanalizować.
Prosiłabym także o więcej danych (Pani wzrost, masę ciała).

Pozdrawiam ciepło