Tylna wypuklina krążka międzykręgowego z obniżeniem wysokości w RTG
kręgosłup na poziomie l4l5.Tylna wypuklina krążka międzykręgowego z obniżeniem wysokości oraz na kanał rdzeniowy.Wymiar wypuklina ok.9mm.Wymiar strzałkowy kanału rdzeniowego 8mm.stenoza bezwzględna częściowe zwężenie otworów międzkręgowych na tym poziomie.Lekarz neurochirurg powiedział że muszę mieć operację.Jaki sposób operacji był by najbezpieczniejszy .Zabieg w Częstochowie.Po za tym jeszcze martwi mnie skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym .

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon