Tylne części uwypuklonych krążków mk
wynik z MR kręgosłupa lędziwiowo-krzyżowy .Tylne części uwypuklonych krążków mkL2doL5uciskają,worek oponowy,nie wpływają na nerwy rdzeniowe,kanały korzenioweL3doS1po obu stronach są zwężone, przez grubienia wyrostków stawowych,najciaśniejsze kanały korzenioweL3/4lewy iprawyL4/5a odcinki odL3doS1i lewyL2/3nieznacznie szersze,obserwacji wymagają ogniska o sygnale niższym od otaczającego szpiku położonego w trzonieL2,nie możemy rozstrzygnąć o ich charakterze histologicznym ,mogą być to wyspyaktywne

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon