Tylne uwypuklenie krążków międzykręgowych
opis rm .na poziomach c3/c4/i c5/c6 szerokołukowe,tylne uwypuklenie krazkow miedzykregowych do okolo 2,5 mm na poziomie c5/c6 powodujace ucisk worka oponowego i zmniejszenie przedniej rezerwy płynowej rdzenia kreowego bez ucisku rdzenia .na poziomie c5/c6 c6/c7 pogrubiale wiazadła zólte powoduja niewielkie zmniejszenie tylnej rezerwy płynowej rdzenia.w prawobocznej czesci trzonu c7 widoczne ognisko 12*12*10 mm o sygnale typowym dla naczyniaka

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon