Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ubytek pooperacyjny w łusce kości potylicznej w wyniku tomografii komputerowej głowy

Mam pytanie mąż otrzymał opis badań TK głowy bez kontrastu: stan po kraniotomii potylicznej i ewakuacji krwiaka lewej półkuli mózdzku.Ubytek pooperacyjny w łusce kości potylicznej.Zmiany malacyjne w łozy pooperacyjnej.Drobna jamka poudarowa w strukturach głębokich prawej połkuli molzgu.Układ komorowy nieprzemieszczony, poszerzony,bez cech wodogłowia.Nie uwidoczniono obecności krwiaka śródczaszkowego. Cechy zaniku korowego. proszę o ocenę opisu, czy mamy się niepokoić?
ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Obecność krwiaka śródmózgowego to z pewnością stan zagrażający życiu. Na szczęście patologię udało się usunąć. W obrazie TK są jeszcze zmiany powstałe na skutek obecności krwiaka i także te, które są wynikiem operacji. Poszerzenie układu komorowego to wynik stanu zapalnego i obrzęku, który zwykle towarzyszy tego typu procedurom. Poza tym wskazane zaniki korowe mogą być także powikłaniem urazu dla wielu podeszłego. Najważniejszą sprawą jest brak krwiaka śródmózgowego.Z pewnością konieczna jest dalsza rehabilitacja po zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Nyśle, że nie ma powodów do niepokoju, bo nie ma żadnych nowych zmian, a tylko następstwa przebytego schorzenia i leczenia operacyjnego Prosze to przedyskutować z Lekarzem. Ważna interpretacja TK w odniesieniu do AKTUALNEGO stanu zdrowia. Pozdrawiam.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy