Ubytek w zębie i próchnica

Witam ,mam problem z zębem jest to szósta a mianowicie wyleciała mi niedawno plomba i ukruszył mi się przy okazji ząb ubytek to 1/4 zęba od strony siódemki.Na dodatek widać próchnicę od czasu do czasu boli mnie ten ząb.Czy da się go uratować przy takim ubytku i próchnicy?wybieram się prywatnie do stomatologa i nie stać mnie na skomplikowane leczenie a nie chcę także zostać bez zęba.Bardzo proszę o odpowiedź.Z pozdrowieniami Weronika.

Prawdopodobnie się da,o ile próchnica drąży głęboko pod dziąsło i nie perforuje na "wylot". ścian zęba.Niestety nie uniknie Pani prawdopodobnie leczenia endodontycznego tego zęba,co przede wszystkim generuje koszty.W moim gabinecie koszt leczenia takiego zęba to ok.200 zł za leczenie kanałowe(endodontyczne) oraz dodatkowo koszt odbudowy-ok.150 zł.Dziękuję i pozdrawiam.Mogę tylko dodać ,aby w miarę możliwości leczyć,bo wstawianie sztucznych zębów zawsze wychodzi drożej i wiąże się z dyskomfortem.Jest Pani za młoda na wyrywanie zębów.