Ubytek zatrucia z leczonego zęba

witam ,ostatnio byłam u dentysty stwierdził ząb ,ktorego należy leczyć kanałowo,dziś po wieczornym myciu zębów(po 2 dniach od wizyty) wypadła mi część uzupełnienia czyli tzw.zatrucia ... co mam robić wizyte mam na następny tydzień,boję się ,że znowu dostane zatrucie na zęba ,a to ząb widoczny czyli 2ka ...nieestetycznie to wygląda i nabieram przy tym stresu ,proszę o szybką odpowiedz i pomoc ,pozdrawiam .

Dzień dobry!
Niezwłocznie trzeba uzupełnić brakujący fragment opatrunku z dwóch powodów. Po pierwsze środek zatruwający (dewitalizacyjny) może wydostawać się na zewnątrz i uszkadzać okoliczne tkanki, doprowadzając do ich martwicy. Po drugie Do kanału zęba może dostać się ślina zawierająca w sobie bakterie, co doprowadzi do zakażenia miazgi i w konsekwencji tkanki kostnej wokół zęba.
Proszę szybko udać się do lekarza w celu uzupełnienia opatrunku w zębie.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki!