Uchyłki esicy z objawami a wynik TK
Mam uchyłki esicy z objawami.Od lat miałam problemy z wypróżnieniami .Były epizody stany zapalne gdzie w szpitalu dostawałam antybiotyki.W grudniu 2013 byłam w szpitalu na kolonoskopii,nie udało się przeprowadzić badania.Zrobiłam USG i wyszło pogrubienie ścian esicy.Stwierdzono że trzeba usunąć esicę i zstępnicę.TK stępnica,esica,końcowy odcinek jgrubego liczne zmiany o charakterze uchyłków.W części o wzmożonym stopniu gęstości,masy kałowe.Co oznacza wzmożony stopień gęstości?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nic konkretnego nie można powiedzieć na podstawie tego opisu. Warto jednak zaznaczyć iż obszary o wzmożonej gęstości mogą wskazywać na obecność zmian patologicznych o charakterze neoplastycznym.