Uciążliwy kaszel u 2-letniej córki

córka(2 latka) od kilku tygodni ma uciążliwy kaszel, z nosa nie leci katar tylko spływa do gardła przez co szczególnie nocami dzoecko strasznie kaszle, wręcz sie dusi. Leczona była syropami Pulneo, Herbapect i spray do nosa Fanipos. Nie ma gorączki ani zapalenia płuc czy oskrzeli. Proszę o pomoc!!!

Milena Lubowicz

W takim przypadku najważniejsza jest toaleta nosa, usuwanie wydzieliny. Można stosować zestawy do oczyszczania takie jak: Frida czy dziecko inhalować solą fizjologiczną. W przypadku bardzo uciążliwego ataku kaszlu można na noc podać syrop przeciwkaszlowy Sinecod.
Pozdrawiam