Uciekające oko u rocznego dziecka

opiekuję się roczną dziewczynką, nieraz zauważam u niej że jedna gałka oczna jest inaczej usytuowana od drugiej ,tkz.uciekające oko jak słyszałam ,chciała bym spytać jak można to zaobserwować ? aby móc powiedzieć rodzicom,nie robiąc od razu paniki.dziękuję!!!!!!

Marta Mielniczuk

Witam, jeśli widzi Pani takie nieprawidłowości najlepiej udać się z dzieckiem do pediatry, który po zbadaniu podejmie decyzję, czy konieczna jest wizyta u okulisty. Pozdrawiam