Ucisk na żołądku i w nadbrzuszu przy zażywaniu Sorbifer Durules w ciąży

Witam jestem w 21 tc od ok tygodnia od zażywania sorbifer durules z uwagi na kiepskie wyniki zaczęłam odczuwać ucisk na zoladku i ogolbie ucisk w nadbrzuszu i ogolne uczucie pelnosci brzucha i żołądka. Bylam ostatnio badana ginekologicznie i od tej strony wszystko wyglada w porzadku. Zaczelam więc się zastanawiać czy może być to skutkiem ubocznym tego leku czy może ucisk jest spowodowany powiększająca się macica.

Szanowna Pani, mogą to być objawy niepożądane przyjmowanego preparatu. Jeśli nie ustąpią bądź będą się nasilać to proszę udać się do ginekologa ew. lekarza rodzinnego