Ucisk pod żebrem po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

jestem 5 miesięcy po usunięciu pęcherzyka żółciowego ,była dieta a potem wprowadzałam pomalutku normalną dietę jaką stosowałam przed zabiegiem niestety po wprowadzeniu nowego mam często wzdęcia oraz ucisk pod prawym żebrem a czasami pobolewa już nie mam siły czy tak będzie wyglądać moje życie że będę wracała do diety lekkostrawnej aby nie czuć tego dyskomfortu.Zaznaczam że miałam robione usg i wszystko ok,czyżby mój organizm potrzebował więcej czasu aby przystosował się do normalnego jedzenia.

Małgorzata Panek

Dostosowanie się organizmu do zmian po operacji usunięcia pęcherzyka trwa różnie długo. U niektórych w krótkim czasie po zabiegu powrót do zwykłej diety nie powoduje dolegliwości, a u innych przystosowanie trwa dłużej.
Proszę powoli i stopniowo wracać do normalnej diety.
W przypadku silnych dolegliwości bólowych, proszę się przejść na dietę lekkostrawna i zgłosić do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam