Ucisk pod żebrem po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego
jestem 5 miesięcy po usunięciu pęcherzyka żółciowego ,była dieta a potem wprowadzałam pomalutku normalną dietę jaką stosowałam przed zabiegiem niestety po wprowadzeniu nowego mam często wzdęcia oraz ucisk pod prawym żebrem a czasami pobolewa już nie mam siły czy tak będzie wyglądać moje życie że będę wracała do diety lekkostrawnej aby nie czuć tego dyskomfortu.Zaznaczam że miałam robione usg i wszystko ok,czyżby mój organizm potrzebował więcej czasu aby przystosował się do normalnego jedzenia.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
70 poziom zaufania
Dostosowanie się organizmu do zmian po operacji usunięcia pęcherzyka trwa różnie długo. U niektórych w krótkim czasie po zabiegu powrót do zwykłej diety nie powoduje dolegliwości, a u innych przystosowanie trwa dłużej.
Proszę powoli i stopniowo wracać do normalnej diety.
W przypadku silnych dolegliwości bólowych, proszę się przejść na dietę lekkostrawna i zgłosić do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam