Ucisk w gardle jakby zwężenie bardziej z prawej strony

Witam, Od pewnego czasu jakieś 3 miesiące mam ucisk w gardle jakby zwężenie bardziej z prawej strony. Dolegliwości zwiększają podczas godzin wieczornych z rana zdaje się nie mieć objawów lub występują w mniejszym stopniu. Na początku objawów byłem na badaniu usg i badał mnie laryngolog. Odeslano mnie mówiąc jest to objaw nerwowy. Objawy nie przechodzą a mija ich 3 miesiąc. Biorę tabletki na refluks od tygodnia ciężko mi jest określić ich skuteczność. Czy to może być rak? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Małgorzata Panek

Bez badania endoskopowego nie można określić czy występuje przeszkoda w przełyku utrudniająca przełykanie. Wskazana byłaby konsultacja gastrologiczna.
Pozdrawiam