Ucisk w klatce piersiowej i lęki oraz narastający smutek

Dzień dobry. Mój brat cierpi na schizofrenię paranoidalną, ma on 36 lat, ja mam 28 lat. Nie radzę sobie z życiem, od czterech lat czuję narastający smutek, brak więzi z ludżmi, lęki na dworze i wśród ludzi, ciągłe napięcie. Co mi może dolegać? Na dodatek jestem gejem w małym mieście, w którym nikt mnie nie rozumie. Boję się iść do jakiejkolwiek pracy bo ostatnio czułem się w niej żle, miałem dziwne lęki i ucisk w klatce piersiowej. Mam już dość tego cierpienia. Co robić?

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy tylko w kontakcie osobistym mogą Pana dolegliwości diagnozować i adekwatnie do tego, zaproponują Panu dalsze postępowanie (np.: psychoterapię, farmakoterapię).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP.