Ucisk w klatce piersiowej i silny lęk przy nerwicy lękowej

Mam Stwierdzoną nerwicę lękową przez Psychiatrę . Ale dzisiaj ścisneło mnie w klatce piersiowej i przeszedł okropny lęk i chęć ucieczki i znowu wpajam sobie zawał czy to w moim wieku jest możliwe , ? Jestem bardzo szczupłą osobą . Dostałam lek ASERTIN . Ja zwariuje , tak się boję że umrę . Czuję ciężkość w klatce . Ale innych objawów nie mam . I nie mogę przestać o tym myśleć . Co ja mam zrobić ? Wariuje .

Być może cierpi Pani na jeden z rodzajów zaburzeń lękowych - lęk paniczny (który wiąże się właśnie z ciągłymi myślami na temat procesów zachodzących w ciele, strachem o swoje zdrowie, myślami o różnego rodzaju chorobach i śmierci itd itp). W takim wypadku farmakoterapia jest niewystarczająca, ponieważ jedynie osłabia emocje lęku - nie dotyka ich źródła. Polecam przepracować swoje lęki podczas psychoterapii - jej zastosowanie pomoże Pani pozbyć się źródła lęku, a przez to uzyskać spokój. Powodzenia!