Ucisk w klatce piersiowej na miejscu mostka

Witam. Mam 21 lat jestem mężczyzną. Od jakiegoś czasu borykam się z uciskami klatki piersiowej. Uciski są na miejscu mostka. Z reguły jest to stałe nasilelnie , nie zwiększa się ani nie zmniejsza. Uciski mają charakter jakby ktoś naciskał mi na klatkę. Potrafi trwać chwilę a potrafi trwać kilka dni. Kiedyś leczyłem się na nerwicę lękową, skończyłem brać leki ale wciąż się boję że z moim serduszkiem coś jest nie tak. Boję się że nagle może okazać się że jest za późno na jakąś pomoc.

Witam,

Jeśli ma Pan jakiekolwiek obawy, zachęcam do kontaktu z lekarzem, np. kardiologiem. Kiedy lekarz wykluczy trudności somatyczne, wtedy może Pan skontaktować się z psychologiem lub psychoterapeutą, w celu poradzenia sobie z tymi nieprzyjemnymi objawami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik