Ucisk w z tyłu głowy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Czy to mozliwe ze mam Niedoczynnosc przysadki mozgowej bo czuje z tylu glowy taki ucisk tak jak by mi sie krecilo w glowie .Przestalam brac tabletki antykopcyjne z powodu podejrzejrzenia zakrzepicy zyl dolnych wynik 441,52ng ml a norma jest 500ng ml wiec chyba niema sie co martwic ? Wczesniej mialam bole głowy tylko w czasie przerwy 7dniowej .Moze zawroty spowodowane sa ze przystawka mozgowa sie budzi do działania .Wizyte nam za tydzień .

Piotr Jurczyk

Witam. Niedoczynność przysadki nie objawia się bólami głowy, tylko zaburzeniami hormonalnymi i nie jest częstym schorzeniem. Pani objawy mogą być skutkiem ubocznym powrotu gospodarki hormonalnej do "własnej produkcji". Jest to rzadki skutek działania estrogenów. O zakrzepicę nie ma się co martwić. Pozdrawiam.