Ucisk z tyłu głowy - czy należy powtórzyć badanie MR?

Witam ! Od prawie 2 tyg. odczuwam ucisk z tylu glowy . Poczatkiem tego tygodnia mialam robiony MR glowy z kontrastem i wyszło wszystko ok poza tym że możliwie mogę mieć drobna 4 milimetowa torbiel szyszynki i zastanawiam się czy j3st to coś poważnego czy leczy się taką torbielke czy też kontroluje jej zmianę co jakiś czas. Poza tym nawiazujac do tego ucisku z tylu glowy to mam takie odczucie jakby mnie coś ugniatalo w mozgu jakbym miała jakiegoś guza. Ponadto mam strasznie napięte miesnie szyi i karku al3 glw. karku i poruszając szyja odczuwam jakbym miała piasek w okolicy karku .No nie wiem co mam o tym myśleć ale proszę mi jakoś pomóc będę bardzo wdzięczna. A i bym zapomniała ostatnio no od jakiegoś tygodnia doczekałem glowa do ściany bo bylam zdenerwona i to pewnie z tych nerwów. Ale ostatnio ten ucisk utrudnia mi funkcjonowanie czy to przez to tak mnie uciskac w glowie z tylu dlatego że ta glowa docisnela do ściany ale nie bar z mocno czy nie proszę mi doradzić czy muszę powtórzyć to badanie mr glowy czy nie mam takiej potrzeby bo bardzo się martwię czy nie uszkodzilam sobie nic.

Szanowna Pani, najlepiej będzie jak uda się Pani z wynikiem do neurologa. Torbiel szyszynki jest zmianą łagodną, należy ją okresowo kontrolować, ponieważ może się rozrastać i uciskać na sąsiadujące struktury mózgowia.