Uciskanie zęba w środku po trzykrotnym założeniu plomby

Witam. Mój ząb (szóstka), gdy przykładowo dotknę (i lekko ucisne) go palcem po boku zaczyna mnie na kilka sekund uciskać "od środka", te uczucie uciskania zęba w środku po ruszeniu go palcem ustępuje po 5-10 sekundach (stopniowe odchodzenie). Co to może być? Dodam, że ząb był plombowany już 3 raz, ponieważ ciągle wypadała z niego plomba (łamała się najczęściej podczas jedzenia). Boje się, że to może być coś poważnego.

Jeśli ząb jest żywy takie objawy zazwyczaj występują przy zbyt wysokim wypełnieniu. Jest ono przeszkoda w prawidłowym zwarciu, czego skutkiem jest przeciążenie aparatu zawieszeniowego zęba-włókien ozębnej. Należałoby dostosować wypełnienie w zgryzie- dolegliwości powinny ustąpić . Pozdrawiam serdecznie