Uczucie bezsilności i samotności oraz częste myśli samobójcze po rozwodzie rodziców

Witam. Mam 18 lat i nie radzę sobie z emocjami, nic mnie już nie cieszy, czuje się bezsilna oraz samotna. To wszystko zaczęło się po rozwodzie rodziców, nagle wszystko zaczęło mnie przytłaczać. Mam częste myśli samobójcze, choruje na padaczkę, nie biorę leków - chcę przyspieszyć swoją śmierć, o śmierci mówię z uśmiechem, często nawet żartuję że muszę wybrać sobie pochówek i jakąś przyzwoitą trumnę czy też nagrobek. Czasami wyładowuję swój gniew samookaleczając się. Czy jest dla mnie ratunek?

Pomimo, że czasami odnosimy wrażanie, że stan, w którym się znaleźliśmy jest niemożliwy do zmiany, zwykle jednak jest inaczej. Z myślami samobójczymi, samookaleczaniem i depresją można wygrać! Radzę jak najszybciej podjąć decyzję o konsultacji w lekarza psychiatry i podjęciu psychoterapii. Można tego dokonać w ramach NFZ w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, a z racji tego, że jest Pani osobą pełnoletnią, może Pani zrobić to samodzielnie. Być może jest w Pani otoczeniu ktoś, kto mógłby Panią wesprzeć w tej decyzji? Czasami dobrze jest poprosić o pomoc zaufaną osobę. Pozdrawiam!