Uczucie bezwładu ciała a nerwica lękowa

Witam i proszę o pomoc. Chłopak 18 lat,nerwica lękowa 75kg 170cm wzrostu. A więc ,mam taki problem ponieważ podczas zasypiania w pewnym momencie mam uczucie bezwładu ciała, po prostu wiem że mam ręce ale ich np nie czuje lub nie czuje przedmiotu który w nich trzymam , czy to normalne? Mam jeszcze jeden problem, ostatnio zaczęły się kłopoty z pamięcią czy może być to powodowane przez nerwicę? Po prostu nie pamiętam co robiłem np 4 dni temu i ogólnie podczas życia codziennego wszystko jest inne.

Witam,

Od jak dawna ma Pan te problemy, kiedy zaczęły się zaburzenia pamięci?
Myślę, że warto wykluczyć zaburzenia o podłożu neurologicznym a następnie umówić się na konsultację do psychiatry

Dzień dobry,

Prawdopodobnie to czego Pan doświadcza przed zaśnięciem to paraliż senny, stosunkowo częsty w populacji.
Natomiast jeżeli ma Pan zdiagnozowaną nerwicę to polecam podjąć leczenie - tj. psychoterapię, np.: w Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.