Uczucie bicia serca w całym ciele a palenie marihuany

Dzień dobry! Mam 18 lat. Od pewnego czasu, mam uczucie bicia serca w całym ciele, jak się kłade to czuje bicie serca w całym ciele, jak siedzę to też. Przyznam że przed ostatnie 3 lata paliłem dużo marihuany, czy to jakiś skutek uboczny? Jak zapale to też tak mam, ręka od strony serca robi się słabsza, i strasznie nieprzyjemne uczucie szybkiego bicia serca. Przyznam że kiedyś tak nie miałem. Pomocy!

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Po zastosowaniu marihuany mogą pojawiać się różne objawy, między innymi szybsza praca serca - wynika to z działania tej substancji na organizm. W przypadku występowania takich objawów bez wpływu substancji - wskazana jest konsultacja u internisty.