Uczucie bycia prześladowanym

Dzien dobry, Chcialabym zapytac jak postepowac z kuzynem, ktory zachowuje sie jakby cierpial na manie przesladowcza. Oboje jestesmy w belfascie. Nie odpowiada na telefony, wyrzucil mnie z domu gdy wspomialam, ze moze nikt go nie przesladuje. Mysle, ze stracil prace I boje sie o niego. W polsce byl w szpitalu psychit. przez 7 miesiecy, wykluczono schizofrenie, ale nie podano diagnozy. Wiem, ze odmawial przyjmowania lekow I psychoterapii. Bede b wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam, Renata

Zaburzenia, które objawiają się urojeniami mogą być różne. Konieczna jest jednak interwencja lekarska i podjęcie stałego leczenia. Warto kuzyna motywować, jasno i konkretnie mówić i konieczności podjęcia leczenia, a w razie potrzeby (zagrożenia zdrowia, życia kuzyna lub zdrowia, życia lub mienia innych osób) wezwać lekarza/pogotowie.