Uczucie chronicznej pustki - jak z nim walczyć?

Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu czuję w sobie taką pustkę. Czuję to co kilka dni. Nie wydaje mi się, abym przy tym była jakoś specjalnie smutna. Po prostu nie mogę zlikwidować tej pustki, bo ona powraca. Nie potrafię nawet dokładnie tego wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że Państwo mniej więcej wiedzą, jakie to uczucie. Jak mam sobie z tym poradzić? Co mogę zrobić, aby tego już nie było? Proszę o jakieś rady, wskazówki.

Witam,
jesteś w wieku dojrzewania, w tym okresie silne wahania nastroju, poczucie pustki, obawy o przyszłość są bardzo częste i można powiedzieć, normalne. Wynika to z silnych zmian, jakie zachodzą obecnie w Twoim organizmie, wpływają one również na funkcjonowanie psychiczne. W miarę upływu czasu sytuacja powinna się normować.

Jeśli jednak ta sytuacja bardzo silnie wpływa na Twoje funkcjonowanie czy nastrój, proponowałabym konsultację psychologiczną. Tak jak wspomniałam, nie sądzę, byś musiała obawiać się jakichś rozbudowanych zespołów chorobowych, Twoje odczucia wydają się być naturalne dla wieku. Sądzę jednak, że sama możliwość "wygadania się", opowiedzenia o swoich emocjach może pozytywnie wpłynąć na Twoje odczuwanie. W tym celu możesz skorzystać z wsparcia szkolnego psychologa bądź pedagoga.

Pozdrawiam