Uczucie ciągłego lęku i niepokoju

Co to? od jakichś 7 tygodni zmagam się z ciągłym lękiem, niepokojem, ale tak w ogóle nie wiem czego się boję. Ciągle jestem pobudzona, niespokojna i czekam na coś co miało by się stać złego. Wiem że moje obawy są irracjonalne, ale lęk jest silniejszy ode mnie. Często kręci mi się w głowie, drżą mi ręce, robi się duszno, serce bardzo szybko bije i wydaje mi się, że umrę albo stanie się coś złego. Najgorsze jest to że wydaje mi się że zaraz zwariuję zachoruję psychicznie,i stracę nad sobą kontrolę

Witam Panią
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe oraz ich konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam serdecznie,

Pisze Pani o nasilonych zaburzeniach lękowych. Warto, by skorzystała Pani z konsultacji z psychiatrą, który dokładnie zdiagnozuje trudności oraz przepisze niezbędne leki. Do tego ważną kwestią jest podjęcie psychoterapii, by zacząć lepiej rozumieć siebie/swoje reakcje, odkryć źródła trudności i lęków oraz lepiej sobie z nimi radzić.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA