Uczucie ciągłego zestresowania

Witam Od długiego czasu nie mogę sobie poradzić ze stresem.Ciągle jestem zestresowana,stres powoduje u mnie napięcie,nie daje mi spokoju ciągłe uczucie stresu,najbardziej jest odczuwalne w nogach.Budzę się z tym uczuciem i zasypiam .Nie mam pojęcia skąd pojawiło się to u mnie,gdyż nie mam życiowych problemów.Jedynym moim zmartwieniem jest wyjazd samej do obcego miasta do szkoły ,lecz zanim wyjechałam to też miałam ciągłe uczucie stresu.Mam duże problemy z koncentracją napady płaczu,osłabienie.

Witam Panią
utrzymujący się długo stres ma obciążające działanie na cały organizm, więc warto mu się przyjrzeć bliżej, bo jest to informacja dla Pani, że jednak coś budzi w Pani nieuświadomiony niepokój. Pisze Pani, że nie ma życiowych problemów, ale jednak do stresu dochodzi smutek, płacz. Myślę, że jest jednak coś co to powoduje, ale usuwa to Pani ze świadomości z jakichś ważnych dla siebie powodów. Tak czy inaczej wirtualnie nie da się tego załatwić. Zapraszam na wizytę i pozdrawiam

Szanowna Pani,

jest wiele metod walki ze stresem od prostych technik relaksacyjnych po bardziej złożoną pracę nad myślami, które ten stres zwiększają (np. praca w ramach Racjonalnej Terapii Zachowania). Jeżeli standardowe metody walki ze stresem, które Pani zna i/lub które podpowiadają znajomi nie pomagają, proszę spróbować poszukać informacji w Internecie odnośnie treningu autogenicznego. Jeśli i jego stosowanie nie pomaga, warto zwrócić się do psychologa po wsparcie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org